...
jaja så er det jo helligdag. men far tager på arbejde. han havde glemt det, men det er også kun fordi han har arbejdet på vores badeværelser i snart to uger. de er også snart færdige og så har han ikke tænkt på andet arbejde for fremmede så han kan tjene nogle penge, men nu er han da igang. heldigvis da.
hold kæft det historieopgave hænger mig snart langt ud af halsen. det gider jeg ikke lave mere p, men bliver jo nødt til det. orker det ikke! den skal også snart afleveres. på mandag. men gud hvor er det dejligt at have læseferie. det er virkelig afslappende. helt vildt. glæder mig til at holde helt sommerferie.
oh think twice cause it's just another day for you and me in paradise.
think about it!
er det ikke det ham der dimsen synger i sangen? orker ikke at lytte helt vildt. sange skal høres pga musiken, ikke sangeren. med mindre det er min yndlingssang. hans stemme som synger er sexet. men eller nej tak!
nu har jeg også hygget mig så godt i dag. mon ikke jeg fortjener en is? :D det tror jeg nok jeg gør :D
been crying?
she can't walk but she is trying.
jaja jeg elsker den sang :D den får mig til at forestille mig en, engang så smuk pige, men nu er helt smadret, mudret, såret og alene. så kommer manden og går lige forbi hende, hun beder og hjælp men han skrider lige forbi. trist, men en god sang.
glade og positive tanker herfra 