OPRET GRATIS BLOG
 
Mit hoved - mit univers

Home Alone

Skrevet 2010-Jun-17 kl 07:10
Hjemme igen i Århus. Det er egentlig ok lige nu, men der er frygteligt ensomt. Der er ingen mennesker, og jeg kan ikke engang sætte mig og se ferie. Når jeg kigger på kalenderen kommer perioden med endnu en omgang læsning rasende tæt på! Inde i mit hoved hænger det stadig ikke sammen, men tror det nok skal komme, specielt når jeg har været omkring "hjernevrideren"!

Lige nu føler jeg ikke at jeg har ferie overhovedet, og i princippet har jeg jo egentlig heller ikke. Det er nok det der er hårdest, at alle de planer man havde lagt sig, ligger fuldstændig i grus. Alt inde i mit hoved lægger fuldstændig i kaos.

Det eneste der lægger en dæmper på min krop og mit indre tankevæsen, er en aftenøl. Noget jeg ellers ikke plejer at gøre, af ideologiske grunde - at drikke alkohol.

Alt er vendt på hovedet. Jeg kan faktisk ikke rigtig kende mig selv længere. Jeg plejer at være den ultimativt gode pige, der har styr på alt der har med studiet at gøre.
 
Hvad skal der blive af mig nu...?

Forrige side | Side 7 af 200 | Næste side